Říjen 2009

Co se u mě semlelo - Brainstorm, aneb neberte názory svých blízkých zas tak vážně:D

31. října 2009 v 18:10 | ScaryDolly |  In my head

Brainstorm aneb neberte názory svých blízých zas tak vážne :D

Docela vtipná příhoda o nechtěném kliknutí:D

"Do háje..." zabrblala jsem, když jsem místo brainiac, zaklikla brainstorm. Jako skoro každý den jsem si vyhradila čas, pro svůj milovaný počítač, najela na stránku youtube a do vyhledávače naosala brain - a klikla. A místo brainiacu, se mi spustil Brainstrorm, něco o čem jsem v životě neslyšela a vůbec mě to nezajímalo. Už už sem chtěla odklikávat zelenou šipku zpět, a vymotat se z nechtěného klipu a v tom jsem to uslyšela. Tuc, tuc. A to byl ten okamžik, kdy jsem se zamilovala... Chvíli jsem seděla, poslouchala, a naprosto mě to strhlo. Už při těch pár prvních rytmech jsem věděla, že svoji mp3ojku zaplním o další písničky. Ano ano, brainstorm mě dostal. Jak sem si pak zjistila, kapela Arctic Monkeys měla i další skvělé skladby, tak jsem se vykašlala na otatní povinosti, a celý večer strávila posloucháním videí, prolézáním webů a blogů, jenom abych o Arctic Monkeys a jejich nadpozemské hudbě vyždímala co nejvíc informací. Se sluchátkama v uších jsem vyrážela do školy, i ze školy. Poslouchla jsem ve škole v hodinách, i o přestávkách. Neštastně jsem tiskla tlačítko off, když mě někdo vyrušil, něco potřeboval, nebo mě chtěl doprovodit domů. Byla to zkrátka láska na první poslech. Ale jak už to tak u lásky bývá, první věc je se zamilovat a druhá představit nápadníka rodině. To byl pro mě druhý krok. Jak opice" obstojí před mými blízkými?
Miluju jednu kapelu. A miluje ji i jedna má kamarádka. Společně jsme probíraly události, co se kolem nich dějě a společně jsme i nadávaly, když se rozpadli. Druhou kapelu zase obdivuji pro jejich styl. A i jedna má známa je obdivuje. Líbí se mi další kapela, protože mají hezkého zpěváka. Jiné kamarádce se také líbí. S dalším kamarádem společně diskutujeme o zajímavých textech ještě zajímavějšího zpěváka. Může taky nastat druhá reakce, kde většina mojich blízkých při první krátké ukázce škubne šňůrou od sluchátek, vyrve si ji z ucha a nazná, že takovou hrůzu ještě neslyšela. Pak jsem spokojená i já, protože mě hřeje pocit, že poslouchám hudbu, co zvedá lidi ze židle.
"Zdar Moni, máš čas?" dosedla jsem na židli a snažile se co nejvíc usmívat. "Jo jasně.." Monča zvedla oči od sešitu a otočila se ke mě. "Tak poslouchej.."... vrazila jsem jí sluchátko do ucha, volume dala na max a čekala. Monča seděla a poslouchala. Po půl mintě seděla, poslouchala a četla si v sešitu. Po další půl minutě v seděla, poslouchala, četla si v sešitu a prohlížela si nehty. Po další uplynulé minutě, jsem si byla jistá že sedí, čte si v sešitu, prohlíží si nehty ale rozhodně NEPOSLOUCHÁ! "ehm..tak co říkáš?" začala jsem nesměle. Monča sebou trhla.."Cože? A jo, ta písnička..není to špatný." To jsem nečekala..Není to špatný? To je jako říct o zmrzlině že že je málo letní. Nevadí. Zkusím to o dům dál. "Kamčí, máš čas?" Jiná holka, stejná reakce. Stejně tak Peťa, Míša i Lucka. Brácha, mamka i nejlepší kamarádka. Z Kuby aspoň vypadlo že "už to někde slyšel..".
Ani trochu se mi to nezamlouvalo. Jako tohle někdo může nedocenit? Kdyby jeden člověk, nebo i 5, ale všichni? Nechápu to. Skvělá hudba, proč to nikdo neslyší. ...Bylo mi to líto. Se svěšenou hlavou jsem se dovlekla k počítači, a stáhla si zbytek písniček od mých milovaných a neoceněných Arctic Monkeys. Nevadí, všechno musí být jednou poprvé. Tak teď se smířim s tím, že tohle poprvé je o tom, že moje momentální jednička na seznamu the best kapel, je všem ukradená. Dobře se řeklo, hůř se dělalo. Sama jsem si uvědomovala, že je to hrozná blbost, ale mé pocity to nezměnilo. Měla jsem zkažený celý dva dny.
" Pájo, Pájo!" přestala jsem se bavit s Luckou a otočila jsem se, kdo mě to tak naléhavě volá. "Moni?" Monča ke mě přiběhla a naprosto nadšeným hlasem, který jsem u ní naposledy slyšela při výprodeji v Terranově mi oznámila že "si prostě něco ultra rychle musm poslechnout, a že z toho budu naproto vodvařená. "Na to mi vrazila sluchátka do uší a s úsměvem číslo 5, čekala na mou reakci. "Tak co, tak co??Je to super co? to je takovej vodvaz! Našla sem to náhodou když sem stahovala Billy Talent. Já vim, že máš asi jinej vkus, ale něco takovýho sem ještě neslyšela." Pomalu jsem jí vrátila sluchátko." Jo jo Moni...To sou Arctic Monkeys." Položila jsem si hlavu na lavici a na Mončiny dotazy "Co se stalo?" jsem radši neodpovídala...

Citáty - citáty o smrti

30. října 2009 v 18:01 | ScaryDolly |  Citáty


Je lepší zemřít pro něco, než žít pro nic.Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší.
(Susan Ertz)

Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít. (J.R.R.Tolkien)

Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.
(Robert Fulghum)

Kdož ví, zda není život umíráním a smrt životem? (Euripidés)


Katolická církev zakázala rozvod patrně proto, že se přesvědčila, že proti cizoložství právě jako proti smrti není léku.(Friedrich Engles)

Smrt je lékem, který najdeme, kdy chceme, ale máme ho užívat co nejpozději.(Moliére)

Smrt může být přítěží, smrt může být vysvobození. Neproklínej ji, smiř se s ní...

Nehledej smrt - ona si Tě najde sama a záleží jen na ní za jak dlouho!

Náhrobní nápis je opožděný kompliment.

Nikdo neví, co je smrt a přece se jí všichni bojí. Třeba je pro člověka největším dobrem.

Lidé nenávidí smrt neprávem, je to nejjistější obrana proti mnoha nemocem a svízelům.Je mnoho míst kde můžete potkat spoustu lidí, ale pouze na jednom se jednou setkáme úplně všichni.


Žasnu nad lidmi, jejichž pravdy jsou tak ješitné, že jsou ochotni poslat za ně některé lidi na smrt.
(Michel De Montaigne)

Protože není jisté, na kterém místě tě čeká smrt, čekej ji všude.(Seneca)

Každý z nás dluží přírodě svoji smrt. (Sigmund Freud)

Smrt je v životě opravdu jistotou. (Erich Fromm)

Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby. ( Mark Twain)

Popel vše srovná. Nerovni se rodíme, rovni umíráme.

Smrt je někdy trestem, často darem, pro mnohé dobrodiním.

Krutější je stále se bát smrti než zemřít.

Statečnost míří ke hvězdám, strach ke smrti.


Život zemřelých je uložen v paměti žijících.

Každý se musí spokojit s takovou délkou života, jaká je mu přisouzena.

Zemřít si nepřeji, ale neděsí mne, že budu mrtev.

Spánek je obraz smrti.

Kdo jinému připravuje pád, má vědět, že sobě připravuje záhubu.

Lehkomyslnost je zřejmě vlastní mládí, rozvážnost stáří.

Život je choroba, která se přenáší pohlavním stykem a na kterou se umírá.

Nikdo neví, co je smrt, a přece se jí všichni bojí, jako by uznávali, že je pro člověka největším zlem. Co když je ale největším dobrem?

Kdo mečem smrt nosí, toho meč skosí.

Každý krok v životě je krokem ke smrti.


Na světě jsou jisté dvě věci - narození a smrt. Vše ostatní se dá změnit.

Lidé prchajíce před smrtí běží za ní.
(Demokritos z Abdér)

Nikomu nebylo dáno zemřít úplně, smrt nemůže být dokonalejší než život.

Nepyšni se, Smrti, že tě nazývají mocnou a strašlivou, neboť takovou nejsi.

Pro člověka, který splnil svou povinnost, je smrt přirozená a vítaná právě tak jako spánek.

Kdo ví jak umřít, může být šťastný.

Lidé se bojí smrti tak, jako se děti bojí jít do tmy. A právě jako přirozený strach dětí vzrostl všelijakými pověstmi, tak vzrostl i ten druhý.

Je škoda, že člověk začíná o mnoha věcech uvažovat až na sklonku života.

Smrt, po níž následuje nesmrtelnost, není třeba oplakávat.

Nikdo neumírá příliš brzy, protože neměl žít déle, než žil.


Smrt nikdy neztratí klientelu.

Žít, jen věčné trápení, ale umírat také není žádná radost.

Umřít znamená přejít na stranu většiny.

Strach ze smrti jest horší nežli smrt sama.

  


Greg Mighall

30. října 2009 v 13:38 | ScaryDolly |  The Rascals
č
ýž
tá
hod
řik


Greg Mighall

Hraje na bicí ve skupině The Rascals, společně s baskytaristou Joem Edwardsem a již bývalým členem zpěvákem Milesem Kanem. Dříve působil také v kapele The Little Flames, ta se ale přetvořila do The Rascals. Nyní hledají nového zpěváka, Miles Kane v srpnu 2009 odešel. (viz The Rascals)


Joe Edwards

30. října 2009 v 13:31 | ScaryDolly |  The Rascals

Joe Edwards

Hraje na basovou kytaru ve skupině The Rascals, dělá také doprovodné vokály. Dříve hrával v kapele The Little Flames, která se přeskupila do The Rascals. V srpnu 2009 je opustil zpěvák Miles Kane, taakže si The Rascals právě hledají nového zpěváka a kytaristu. (viz. The Rascals)


Diskografie (LSP)

30. října 2009 v 13:23 | ScaryDolly |  Last shadow puppets

AGE OF THE UNDERSTATEMENT (2008)

1 The Age of the Understatement /Kane, Turner 3:07
2 Standing Next to Me / Kane, Turner 2:18
3 Calm Like You /Kane, Turner 2:26
4 Separate and Ever Deadly /Kane, Turner 2:38
5 The Chamber /Kane, Turner 2:37
6 Only the Truth / Kane, Turner 2:44
7 My Mistakes Were Made for You / Kane, Turner 3:04
8 Black Plant /Kane, Turner 3:59
9 I Don't Like You Any More /Kane, Turner 3:05
10 In My Room /Kane, Turner 2:29
11 The Meeting Place /Kane, Turner 3:55
12 Time Has Come Again /Kane, Turner 2:22

Alex David Turner

30. října 2009 v 13:17 | ScaryDolly |  Last shadow puppets

Alex Turner


* 6.1 1986, Sheffield, Anglie - kozoroh

Celým jménem Alexandr David Turner je hlavní zpěvák a kytarista hudební skupiny Arctic Monkeys. Píše texty, které pojednávají o každodením životě. Narodil se 6.1.1986. Jeho rodiče jsou učitelé, matka němčiny a otec hudby. Po střední škole chodil na univerzitu hudebních technologií. Touto dobou si přivydělával v hudebním baru (při jeho práci, různé kapely které tam hrály rozhlašovaly - máme vzadu CD na prodej, tři libry za kus! - Alexe to dokázalo ročílit:" F.ck, kdo si myslíte že jste?" - to byl také jeden z hlavních důvodů proč na prvních koncertech rozdával demo snímky zadarmo). Na střední chodil spolu s bubeníkem Mattem Heldersem a ex-basistou Andy Nicholsonem.

Velký vliv na něj měla kapela Oasis.

Roku 2005 byl Alex prohlášen za ,,nejvíce cool muže planety". Společně s kytarou umí také hrát na piano - své shopnosti ukázal v písničce z alba Favourite Worst nightmare - 505. Alex je introvert a velmi chytrý. Někdy prý kouří cigarety. Když má čas, sleduje Sheffieldský fotbalový klub, jehož je velkým fanouškem. Snaží se podporovat začínající kapely. Svou první kytaru dostal v roce 2001 na vánoce, tentýž dárek dostal tehdy ještě jeho soused Jamie Cook, kytarista skupiny.

Alex zpívá se silným ,,Yorkšírským" akcentem, zdůrazňujícím ,,a" a typické je zaměňování ,,summat" místo ,,somtehing" nebo ,,dun´t" místo,, doesn´t". Zajímavé je jeho [fok] místo [fak] ve slově fuck.

Spolupracoval s raperem Dizziem Rascalem na písničce ze singlového cd Brianstorm. Také spolupracoval se skupinou Reverend and makers na songu The Mashine zpěvem, a písničce Sex with the ex kytarou. Nejnovějším a ůspěšným projektem je spolupráce s Milesem Kanem - The Last Shadow Puppets, v dubnu vydali CD a pár singlů.

Alex používá kytaru fender stratocaster bílou nebo černou.

Turner má přítelkyni Alexu Chung, televizní moderátorku.Předtím chodil s Johannou Bennet, ale jejich dvouleté soužití se rozpadlo, protože prý Turner vyžadoval plánovaný vztah.

Kvůli jeho stylu oblékání i hudby, mu někteří říkají - "pátý z Beatles", před novináři a médii se moc neprojevuje, uchovává si soukromí. Podílel se také jako skladatel na jednom filmu - Scummy man.
Alex a jeho přítelkyně Alexa Chung

Miles Peter Kane

30. října 2009 v 13:14 | ScaryDolly |  Last shadow puppets

Miles Peter Kane

* 17. března 1986
Miles Kane je anglický hudebník a bývalý frontman The Rascals a aktuální co-frontman The Last Shadow Puppets. S The Rascals ukončil spolupráci v srpnu 2009.
Nyní pokračuje v sólové kariéře, plánuje vydat sólové album a dále pokračuje v Last Shadow Puppets.


Little Flames

V 18, se Kane připojil jako kytarista Little Flames vedle Evy Petersena (zpěv), Grega Mighalla (bicí), Joe Edwardse (baskytara) a Mata Gregoryho (kytara), v prosinci 2004. Dostali se na turné s kapelami jako The Coral, The Zutons, The Dead 60s a Arctic Monkeys. Nicméně, kapela se rozhodla jít každý svou cestou po sporu, kterým že směrem se to vlastně chtějí zaměřit.
Rascals

Ke Kaneovi, ( zpěv a kytara) , se připojil i Greg Mighall na bicí a Joe Edwards na baskytaru a příležitostné vokály. Kane přijal hlavní skladatelské povinnosti pro kapelu. Vydali své debutové EP v prosinci 2007, jen 7 měsíců poté, co se dali dohromady. S názvem Out of Dreams, ale nedosáhli moc vlkého úspěchu. Přesto se brzy stali předskokany na turné 2007 Arctic Monkeys '. Jejich první album 'Rascalize' bylo vydáno dne 23. června 2008. The Rascals mají malou roli v připravovaném filmu Away dny hraní Echo & The Bunnymen kryt, Miles má také několik řádků jako "Promiň, musím pomáhat kluci se zařízením." Odešel z Rascals v srpnu 2009.
The Last Shadow Puppets

Na turné, kde The Rascals dělali předskokany Arctic Monkeys, se hodně spřátelil s jejich frontmanem - Alexem Turnerem. Líbí se jim podobné hudební vzory - např. Scott Walker. Dvojice začala hrát společně v zákulisí, a brzy začali psát nové skladby. A tak vznikla jejich společná kapela - The Last Shadow Puppets.
Duo rozhodlo odcestovat na západním pobřeží Francie s producentem James Ford, kde vydávají své debutové album The Age of Understement za pouhé dva týdny. Jejich album šlo rovnou k číslu 1, v UK Album Charts, také dosáhli čísla 1 v Indie Single Charts a další singly také dosáhly vysokého místa. Poprvé spolu hráli naživo ve Velké Británii, se souborem v Glastonbury, se speciálním hostem Jackem Whitem, kterému Kane propůjčil svůj iPod, takže se mohl naučit riffy. Jejich album těsně přišelo o ocenění Nationwide Mercury Music Prize, ale vyhrálo Mojo Breakthrough Award , a také bylo nominováno na různá jiná ocenění.
Miles Kane nyní pokračuje v sólové kariéře, stejně jako s bočním projektem-The Last Shadow Puppets.

Miles Kane

30. října 2009 v 13:12 | ScaryDolly |  The Rascals

Miles Peter Kane

* 17. března 1986

Miles Kane je anglický hudebník a bývalý frontman The Rascals a aktuální co-frontman The Last Shadow Puppets. S The Rascals ukončil spolupráci v srpnu 2009.
Nyní pokračuje v sólové kariéře, plánuje vydat sólové album a dále pokračuje v Last Shadow Puppets.


Little Flames

V 18, se Kane připojil jako kytarista Little Flames vedle Evy Petersena (zpěv), Grega Mighalla (bicí), Joe Edwardse (baskytara) a Mata Gregoryho (kytara), v prosinci 2004. Dostali se na turné s kapelami jako The Coral, The Zutons, The Dead 60s a Arctic Monkeys. Nicméně, kapela se rozhodla jít každý svou cestou po sporu, kterým že směrem se to vlastně chtějí zaměřit.

Rascals

Ke Kaneovi, ( zpěv a kytara) , se připojil i Greg Mighall na bicí a Joe Edwards na baskytaru a příležitostné vokály. Kane přijal hlavní skladatelské povinnosti pro kapelu. Vydali své debutové EP v prosinci 2007, jen 7 měsíců poté, co se dali dohromady. S názvem Out of Dreams, ale nedosáhli moc vlkého úspěchu. Přesto se brzy stali předskokany na turné 2007 Arctic Monkeys '. Jejich první album 'Rascalize' bylo vydáno dne 23. června 2008. The Rascals mají malou roli v připravovaném filmu Away dny hraní Echo & The Bunnymen kryt, Miles má také několik řádků jako "Promiň, musím pomáhat kluci se zařízením." Odešel z Rascals v srpnu 2009.

The Last Shadow Puppets

Na turné, kde The Rascals dělali předskokany Arctic Monkeys, se hodně spřátelil s jejich frontmanem - Alexem Turnerem. Líbí se jim podobné hudební vzory - např. Scott Walker. Dvojice začala hrát společně v zákulisí, a brzy začali psát nové skladby. A tak vznikla jejich společná kapela - The Last Shadow Puppets.
Duo rozhodlo odcestovat na západním pobřeží Francie s producentem James Ford, kde vydávají své debutové album The Age of Understement za pouhé dva týdny. Jejich album šlo rovnou k číslu 1, v UK Album Charts, také dosáhli čísla 1 v Indie Single Charts a další singly také dosáhly vysokého místa. Poprvé spolu hráli naživo ve Velké Británii, se souborem v Glastonbury, se speciálním hostem Jackem Whitem, kterému Kane propůjčil svůj iPod, takže se mohl naučit riffy. Jejich album těsně přišelo o ocenění Nationwide Mercury Music Prize, ale vyhrálo Mojo Breakthrough Award , a také bylo nominováno na různá jiná ocenění.

Miles Kane nyní pokračuje v sólové kariéře, stejně jako s bočním projektem-The Last Shadow Puppets.Diskografie ( The Rascals)

30. října 2009 v 12:41 | ScaryDolly |  The Rascals

Rascalize (2008)


1. Rascalize
2. Out Of Dreams
3. Bond Girl
4. The Glorified Collector
5. Fear Invicted Into The Perfect Stranger
6. Does Your Husband Know You Are On The Run
7. I'd Be Lying To You
8. Freakbeat Phantom
9. People Watching
10. Stockings To Suit
11. How Do I End This?
12. I'll Give You Sympathy

Citáty - citáty o přátelství

30. října 2009 v 12:36 | ScaryDolly |  Citáty

Když chceš skočit z mostu, přítel není ten, co skočí s tebou, ale ten, co jde dolů aby tě chytal.Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Nekráčej přede mnou, možná za Tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná Tě nedokážu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel. (Albert Camus)

Bez přátel není štěstí, bez neštěstí není přátel.

Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.

Podej přátelům ruku, ale neměj při tom zavřené prsty.

Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš.

Kdyby všichni lidé věděli, co jedni říkají o druhých, neexistovali by na světě ani čtyři přátelé.

Že neodhalujeme přátelům své srdce až na dno, není proto, že bychom si nebyli jisti jimi, nýbrž sebou.

Přátelství ženy k muži je slepá ulička, do které je vehnalo zklamání v lásce.Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí. (Gaius Valerius Catullus)

Máš-li dobrého přítele, máš víc než on.

Jediný věrný přítel je víc, než tisíc příbuzných.

Dobrý přítel ti během minuty řekne, co děláš špatně. Přestože pak už se nezdá tak dobrým.

Jediný způsob, jak najít přítele, je stát se jím pro druhého.

Přítel je ten, před kým můžeme myslet nahlas.

Kdo žije z boje s nepřítelem, má zájem, aby tento nepřítel zůstal naživu.

Čím jsme silnější, tím máme víc nepřátel. Proto musíme být nejsilnější.

Kdo hledá přítele bez chyby, zůstane bez přítele.

Přítel je ten ,kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.Láska může zemřít na pravdu, Přátelství na lež.

Bez Přátel není štěstí, ale bez neštěstí nepoznáme Přátele.

Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztratí přítele.

Nezajímej se o množství, ale o kvalitu svých přátel.

Přátelství může skončit láskou, ale láska nikdy nemůže skončit přátelstvím.

Chceš-li poznat člověka v jeho skutečné podobě, musíš ho přistihnout ve chvíli, kdy si je jistý, že ho nikdo nevidí..

Přátelství nám nebe posíla proto, abychom se vyzpovídali z tajemství, které nás tíží.

Jeden starý přítel je lepší, než dva noví.

Kdo hledá přítele bez chyb, zůstane bez přítele.

Přítel je ten, kdo zůstává, když všichno odcházejí...


Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.

Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí.

Příjemný člověk je ten, co úsměvem poslouchá něco co zná, od někoho, koho nezná...

Přítel je člověk, který zná tvoji minulost, věří ve tvou budoucnost a má tě rád takového, jaký jsi dnes.

Přítel je někdo, před kým můžete myslet nahlas...

Účast neprojevujeme přátelům pláčem, nýbrž starostí o ně.

O všem uvažuj s přítelem, ale nejprve uvažuj o něm samém.

Kdo zakusil velkou lásku, nedbá už přátelství, ale kdo v přátelství všechno ze sebe vydal, neučinil ještě nic v lásce.

V pohromách se většinou z přátel stávají nepřátelé.

Přátelství je láska bez křídel.Je jisté, že povaha lásky a povaha přátelství jsou zcela odlišné: přátelství ještě nikdy nikoho nepřivedlo do blázince.

Jakmile uzavřeme přátelství, musíme důvěřovat. Pochybovat můžeme předtím.

Není tak těžké za přítele umřít, jen najít takového, aby umírat stálo za to.

Děláš-li si nové přátele, nezapomínej na staré.

Opravdové přátelství je jako světluška - svítí tím víc, čím větší je kolem tma.

Přátelství je setkání mezi těmi, kteří se hledali, aniž by o tom věděli, protože jeden druhého potřebovali.

Přátelé jsou jako hvězdy. I když je nevidíme, tak víme, že existují.

Povinností přítele je uhádnout starost druhého a vyjít mu vstříc dříve, než byl o to požádán.

Zůstaň - to je kouzelné slovo v přítelově slovníku.

Nedůvěřovat přátelům zahanbuje víc, než být jimi klamán.


Přátelé jsou ti vzácní lidé, kteří se zeptají, jak se ti daří, a počkají i na odpověď.

Chval přítele veřejně, ale kárej ho mezi čtyřma očima.....

Mnoho osob přichází a odchází ve tvém životě. Ale pouze přátelé zanechají stopu ve tvém srdci. K řízení sebe samého používej hlavu, k řízení druhých používej srdce.

Pravé přátelství je rostlinka, která roste pomalu, musí podstoupit a vydržet mnohé rány
a nepřízně osudu, než si zaslouží své jméno.........

Přátelství činí naše štěstí zářivějším, zvyšuje jeho třpyt, naše neštěstí pak činí snesitelnějším, poněvadž je sdílí spolu s námi......

Přítel je ten, kdo je k někomu jinému připoután náklonností a úctou. Pravý přítel člověku pomůže, aby se jeho myšlenky zaměřovaly na správné věci. Hmotné věci často během doby ztrácejí cenu, ale pravé přátelství se postupem doby upevňuje a roste......

Přítel je ten,který zustavá zatím co ostatní odcházejí.......

Špatný přítel je jako stín. Za slunečného počasí se ho nezbavíš, ale když se zamračí, nenajdeš ho.....

Přátelé jsou jako andělé nedovolí nám spadnout i když ztratíme křídla.

Když se nám daří, přátelé nás znají, když se nám nedaří, pak zase my poznáme přátele.


Když chceš skákat z mostu, přítel není ten, co skočí s tebou, ale ten, co jde dolů aby tě chytal.

Přítel je ten, který zná tvou minulost, věří v tvou budoucnost a má tě rád takového, jaký si dnes.

Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás stále stejně rád.

Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele.

Přátelství je květem okamžiku a plodem času.

Bez přátel není štěstí, ale bez neštěstí nepoznáme přátele.

Člověk má největšího nepřítele sám v sobě.

Za peníze se dá koupit mnoho přátel; ale málokterý je hoden své ceny.

Při výběru svých nepřátel člověk nikdy nemůže být dost opatrný.
Odpusť svým nepřátelům, ale nikdy nezapomeň jejich jména.

Bez přátel není štěstí a bez neštěstí nepoznáme přátele.

Žít bez přátel je jako žít bez slunce.

Přátelství je vždy prospěšné, zatímco láska často zraňuje.

Deset vtipů ti udělá sto nepřátel.

Opravdové přátelství je jako svatojánská muška - svítí tím víc, čím větší je kolem tma.
Citáty - citáty o lásce

29. října 2009 v 17:50 | ScaryDolly |  CitátyNevíme proč ji máme, nevíme jak přišla. Drtí nás a zraňuje, pláčeme pro ni i radujeme se z ní, bolí nás i uzdravuje. Nelze vysvětlit, a přetsto je to ta nejjasnější věc na světě. Lidé kvůli ní umírají, ale jiní se díky ní rodí. Je to věc, bez ní život není životem. Je to ona.

Láska.


Láska je jen popel na řasách.

Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují.

Pro lásku bych třeba zemřel, pro život jsem se narodil...

Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt. (R. Fulghum)

Srdce v člověku je staré statisíce let, zatímco rozum nějaký ten tisíc. (H. Ellis)

Odloučení působí na lásku jako vítr na oheň: malý uhasí, velký rozdmýchává. (Sadi)

Srdce dělá zázraky, ale rozum na ně nevěří. (Aischylos)

Ženám láska oči otevírá, mužům zavírá. (E.M.Remarque)

Zamilovaní nemohou posuzovat krásu.

Všichni jsme andělé pouze s jedním s křídlem a létat můžeme jen tehdy, objímáme-li jeden druhého.Jsme dva. Dva na všechno. Na lásku, na život, na boj a bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, dva na život a na smrt.

Kapka lásky je víc než oceán rozumu.

Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Nevím, je-li láska štěstí; v každém případě však je to nejpůvabnější neštěstí, jež nás vůbec může potkat. (Götz)

Člověk nemusí vlastnit to, co miluje. Skromnému člověku stačí vědomí, že to milované žije.
(Hovorka)

Milovat a zachovat si při tom všech pět smyslů pohromadě přesahuje schopnosti jedince. (Comte)
Od té chvíle, co miluje, nevidí ani nejmoudřejší žádnou věc tak, jak opravdu vypadá. (Stendhal)

Lépe být smutný s láskou, než veselý bez ní. (Goethe)

Ten, kdo nemiluje, nemá vědět, že je někým milován. (Epiktetos)

A jestli jsi miloval někdy ženu nebo zemi, prožil jsi výjimečné štěstí, a umřeš-li potom, to už není důležité. (Hemingway)

Láska může člověku hodně pomoci, ale o to více mu dokáže i ublížit. Proto žijme tak, aby nám ublížila co nejméně.


Kdo žárlí, ten miluje.

Láska způsobuje bolest. Ale taky bolest léčí. Láska prostě bolest je. Bolest není od lásky nikdy daleko. Láska vám může srdce naplnit, pak zlomit a to zlomené srdce zase vyléčit. A platí, že každá láska vlastně končí nešťastně, dřív nebo později - protože i v případě, kdy třeba láska trvá celý život, tak jeden nutně umře dřív a zanechá toho druhého v zármutku.

Láska je prsten a prsten nemá konce.

Světu jsi možná jen jedinou osobou,ale jediné osobě můžeš být celý svět.

Láska - odpouští všechno, anebo nic.(Honoré de Balzac)

Máme-li někoho rádi, má na nás všechny práva, tedy i právo nás již nemilovat.

Láska na dálku je jako ten nejbáječnější dort, ale bohužel jen dort v obrázkové knížce.

Největším vrahem lásky je flirt,protože rozměňuje každý cit na drobné a kapku po kapce vysušuje srdce... Pampeliška od milence znamená víc než orchidej od kamarádky. A. Bloch


Láska, to je štěstí, které si dáváme navzájem.

Teprve když jsme nalezli lásku, víme, co jsme v životě postrádali. John Ruskin
Jen proto, že Tě někdo nemiluje tak, jak by jsi Ty chtěl, neznamená, že Tě nemiluje, jak nejvíc umí.Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chudému chléb, když umírá žízní!

Jestli se dožiješ sta let, chci se já dožít sta let bez jednoho dne, abych nemusel nikdy žít bez tebe...

Láska je jako sněhová vločka. Když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje...
Nikdo nemá rád bolest. Láska bolí a přesto po ní toužíme
Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem.

Polibek je krásný vynález přírody, jak zastavit řeč, když už jsou slova zbytečná.

Je rozhodně snazší vzplanout láskou, když člověk nemiluje, než se jí zbavit, když miluje. (Rochefoucauld)

Láska je jako slza. Rodí se v oku a padá k srdci.

Lásku lze v životě udržovat jen pochybnostmi, nikoliv jistotou.

Kdo pospíchá se svatbou, bude mít dost času toho litovat. /dán.přísl./


Zraněnou lásku může vyléčit jen ten, kdo jí způsobil.

Láska je jako prales, do kterého když někdo jednou vstoupí, je okouzlen a nenajde cestu zpět.


Zamilovaní jsou blázni a každý z nás zatouží byt někdy blázen.

Miluj do hloubky a s vášní, může ti být ublíženo, ale je to jediný způsob, jak žít život naplno.

Láska je nádherný dar vidět člověka takového, jaký není. (Hannelore Schrothová) Neboj sa
milovať toho, kto ťa miluje, boj sa milovať toho, čo ťa nemiluje. (AlexKišš)

Milovat znamená jednat tak, aby ten druhý pochopil, že je krásný a jedinečný.

Láska je dokonalá, jen milenci dělají chyby.

Bát se lásky znamená bát se života a ti, kdo se života bojí, jsou ze tří čtvrtin mrtví. (Russel)

V lásce je to tak, že jeden ze dvou musí trpět a je to vždy ten, který více miluje.

Milovat znamená radovat se z cizího štěstí.

Smrt není tak tragická jako láska!

I když pro svět budeš nikdo, jednou přijde ten, pro kterého budeš svět.


Přátelství může skončit láskou, ale láska nikdy nemůže skončit přátelstvím.

Láska nespočívá v tom, že se lidé na sebe dívají, ale že hledí společně jedním směrem.
Je zbytečné brát za slovo člověka, který je zamilovaný, opilý nebo kandiduje ve volbách.

Klíčem k dlouhému a šťastnému manželství je uvědomit si, že vlastně neexistuje nic, kvůli čemu stojí za to se hádat. (Jay Lano)

Kdo miloval, ten nezapomněl, kdo zapomněl, ten nemiloval.

Když dva, kteří se milovali, zapomenou na něžnost, zůstane smrti málo, co by jim vzala!

Lásku nepoznáme v okamžiku, kdy nalezneme dokonalého člověka, ale v okamžiku, kdy ho jako takového začneme vidět..

Nevěř tomu, co říká: "Miluji Tě!". Věř tomu, co v slzách říká: "MILUJ MĚ!"

Nauč se dostat to co miluješ nebo se budeš muset naučit milovat to, co dostaneš...

Být nemilován je smůla, ale nemilovat, to je neštěstí. E.Rostand

Láska je sladkým plodem, jenž uzrál z květu zamilovanosti na větévce citu. Pečujte o něj, jinak vám shnije před očima. (martikii)


Bylo-li ve světě skrze nějakého člověka trochu více lásky a dobroty,trochu více světla a pravdy,měl jeho život smysl! (A.Delp)

Něco jiného mají lidé uzavřeno v srdci, něco jiného na jazyku!

Člověk má v srdci místa, o nichž mnohdy nemá ani potuchy. Teprve až se zaplní bolestí, dozví se o jejich existenci.(Léon Bloy)

Čínská přísloví o lásce

Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na den, naučíš-li ho
lovit, dáš mu potravu pro celý život.

Je mnoho milujících rodičů, ale málo milujících dětí.

Pro úsměv ženy padají města, pro druhý úsměv celé říše.

Miluješ-li mne, pak miluj i vrány na mé střeše.

Trocha vůně vždy ulpí na ruce, jež podala růži.

Chatrč ze slámy, v níž se lidé smějí, má větší cenu
než palác, v kterém lidé pláčí.

Čím více milujeme své přátele, tím méně jim lichotíme.
Čím méně je milujeme, tím více jim lichotíme.

Když si nepřiznáš svou chybu, uděláš další.

Člověk často přehlédne příležitost, kterou mu přináší dnešek.

Člověk, který má pravdu nepotřebuje zvyšovat hlas.


Čteš-li knihu poprvé, poznáváš nového přítele, čteš-li ji
podruhé, potkáváš starého.

Omyly moudrého člověka se podobají zatmění slunce: když se mýlí,
všichni to vidí a vidí i jeho nápravu.

Jen cizíma očima lze vidět své nedostatky.

Poklona je jako mince. Má dvě strany.

Lepší s moudrým plakat, než s hlupákem skákat.

Vzdělanec je pokladem své země.
Chceš-li být šťastný jeden den, opij se.
Chceš-li být šťastný jeden týden, zabij prase.
Chceš-li být šťastný jeden rok, ožeň se.
Chceš-li být šťastný celý život, dělej svou práci s láskou a nadšením!

Nezlob se, že růže má trnitý keř, ale raduj se, že trnitý keř má růže.

V harmonické rodině raší štěstí samo od sebe.

Manželé, kteří se milují, řeknou si tisíc věcí, aniž promluví.

Moudrý může být jen ten, kdo se nepovažuje za moudrého.

Nejlepším zrcadlem je starý přítel.


Nikdy nepotřebujeme svého ducha tolik, jako když mluvíme s hlupákem.

Nikdy si nepřej velké štěstí! Nebesa by ti je mohla udělit.

Přítel, který není pevný jako skála, je bez vůle a zbytečně se
nazývá přítelem.

Manželku bychom měli vybírat spíše ušima než očima.

Měj v mysli několik málo svých opravdových přátel! Ti ostatní,
kterých je vždy mnoho, se ozvou sami.

Láska je hnutí,které nutí,dva blázny do blbnutí.........

Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují..........

Nevěř tomu, kdo říká "Miluji Tě, ale tomu, kdo v slzách říká: Miluj mě!.............

Láska vychází z touhy lidské bytosti být jiné bytosti nenahraditelnou i za předpokladu, že vše na tomto světě je nahraditelné................

Láska je životem ženy a epizodou v životě muže.....................


Lehko se dáme oklamat tím, co milujeme.-Moliére................
.
Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.....................

Srdce vždy kráčí po cestě, z níž nás rozum zrazuje................

Zamilovaní nemohou posuzovat krásu..............

Vybral jsem si; není již mým cílem hledat, co by se mi líbilo, nýbrž líbit se tomu, koho jsem si vybral................

Člověk není nikdy žárlivější, než když sám začíná v lásce ochabovat. Pak už nevěří tomu druhému, protože cítí, jak málo se dá věřit jemu samému..............

Kdo už nemiluje a už nechybuje, ten ať se dá pochovat...............

Milovat znamená ve štěstí druhého nacházet štěstí vlastní................

Jediným lékem proti bacilu lásky je sérum ze ženatého člověka..............

Láska je kouzelná. I když jsi sám kouzelník, nikdy nepochopíš její kouzla............Láska by měla být něžnou hrou citů, nikoliv násilným používáním těl...........

Nehledej krásu, ta srdce nemá. Hledej srdce, krása přijde sama.................

Nehraj falešně s druhým ani se sebou. Pozoruj se, vyjádři se. Jen v upřímné důvěře se můžete spojit. Ponecháš-li si tajemství, nemůžeš milovat...................

Vady svých lásek vidíme až po vystřízlivění.............

Láska na první pohled je zároveň posledním pohledem rozumu................
.
Dlouhá nepřítomnost lásku zničí, krátké přestávky ji posílí...............

Láska je vždy krásná, i když je nešťastná. Naučí vás chápat jiné................

Tvé mlčení je poušť, v níž bloudím, každá tvá řádka nenapsaná je kronikou mého trápení........................

Každá žena má slabost na pitomce, poněvadž si myslí, že zpitoměli z lásky k ní.........................

Žárlivost je nedostatek úcty k osobě, kterou milujeme.................Říká se, že láska je slepá, ale já jsem se setkal s velkým množstvím zamilovaných dvojic, které kolem sebe viděly dvojnásob více, než jsem byl schopen vidět já.................
.
Ze všeho, co je věčné, je láska nejkratší.................

Proti lásce na první pohled pomůže jen druhý pohled.................

Platonická láska: doba mezi vzájemným seznámením a prvním polibkem................


Kdykoli jsem odolal pokušení, bylo to krásné, ale když jsem mu podlehl, bylo to stokrát krásnější.....................
.
Láska je jako slza. Rodí se v očích a padá k srdci...............

Příroda dala člověku rozum, aby se bránil lásce a srdce, aby se jí neubránil............

Kapka lásky je víc než oceán rozumu.....................

"K tomu abychom se zamilovali nám stačí jediný pohled. K tomu abychom zapomněli nám však někdy nestačí celý život.".................

Láska je dostupná každým, ale přátelství je zkouška srdce."..................Jen tři slova v srdci mej MILUJ, TRP a ODPOUSTEJ!!!"................


"Svět je jeden velký otazník, jehož tečkou je láska."..................

"Není vítěz ten kdo zvítězil, ale ten kdo miloval zrazen byl a přece odpustil".................

"Láska je ze všech vášní nejsilnější,neboť útočí současně na hlavu,srdce a tělo!!"...................

"První láska krásná je,kdo v ní věří blázen je....."................

"Láska a alkohol jsou dvě možnosti,jedna trhá srdce druhá vnitřnosti..."..............

"Láska je jako příklad z matematiky.Sčítáš,odčítáš dělíš,ale nakonec stejně zjistíš že si udělal chybu.Chceš ji opravit ale nejde to protože zvoní!"..............

"Lásku nepoznáš v okamžiku,kdy najdeš dokonalého člověka,ale v okamžiku,kdy ho jako takového začneš vidět!".................

"Tak jako řádky bez písmnen, tak jako zatoulaný sen, tak jako touha zlomená, tak jako láska bez jména, tak jako slunce bez nebe, tak já se cítím bez Tebe."................Největším břemenem na světě je bytost, kterou jsme přestali milovat". ...................


"Láska může umřít na pravdu, přátelství na lež."..............

"V mládí ztrácíme rozum kvůli lásce, později ztrácíme lásku kvůli rozumu.".............


"Miluji svět, protože mi dal Tebe. Miluji Tebe, protože jsi můj svět."..........


"Je krásné mít někoho rád, však ještě krásnější ho nikdy nezklamat.".............

"Chci žít i přes zklamání, které jsem v životě prožila a dokázat tomu, kdo mě zklamal, že život patří zklamaným a ne těm, co nás klamou.".................
.

"Největší umění na světě je naučit se milovat život a milovat ho také tehdy, když se nám zdá být nesmyslný, neboť život je vše.".................

"Milovat neznamená jen mít rád, milovat je věřit a pravdu znát,
milovat je odpustit a znovu podat ruce, milovat je rozdělit duši i srdce."..................


"Když nemáš to. co miluješ, miluj to, co máš."................


Miluji Tě ne proto, že Tě potřebuji, ale potřebuji Tě, proto, že Tě miluji................
Je zvláštní, jak křivolaké cestičky někdy volíme, jen abychom neukázali, co cítíme................
.
Ptají-li se milenci, jak dlouho bude jejich láska trvat, není to proto, že by chtěli včas odejít, ale proto, aby slyšely, že nebudou muset odejít nikdy................


Naše heslo je a bude, milovat se vždy a všude :-)........................

"Nikdy neopouštěj někoho koho miluješ pro někoho ,kdo se ti líbí,protože ten kdo se ti líbí tě opustí pro toho koho miluje..."...............

"Kdo věrně miluje, těžko zapomíná. Lásku, kterou prožil nenahradí žádná jiná."..................


"Čas vyhojí i velké rány, ale jizvy zůstanou...".................


"Lidské ji milovat, ale lidské je i odpouštět."..............


"Nejsme svobodni milovat, co chceme." ............

,,Není pět nebo šest divů světa, je jen jeden. Láska."................

Naše láska je jako mrholivý déšť, který se snáší jemně - ale rozvodní řeku."............
,,Láska je jako sněhová vločka. Když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje..."..............

Jsi má radost, jsi můj trest, jsi můj šrám v srdci, který nejde smést. Jsi mým tělem, jsi mou duší, jsi noční můra, co mi spánek ruší. Jsi mým trestem, jsi mým hříchem, jsi rajská hudba, co se nese tichem. Jsi má touha, jsi má víra, jsi dlaň, co hruď mi svírá. Jsi má bolest, jsi má naděje, jsi štěstí, co se možná usměje. Jsi má noc a jsi můj den, jsi má cesta, jsi můj sen. Jsi vše, co smysl má, já jsem Ty a Ty jsi já.........................

Opravdu byste neměli říkat někomu "Miluju Tě", pokud to nemyslíte vážně, ale když to tak myslíte, raději to říkejte často. Lidé zapomínají..................

Nevíme proč ji máme, nevíme jak přišla. Drtí nás a zraňuje, pláčeme pro ni i radujeme se z ní, bolí nás i uzdravuje. Nelze vysvětlit, a přetsto je to ta nejjasnější věc na světě. Lidé kvůli ní umírají, ale jiní se díky ní rodí. Je to věc, bez ní život není životem. Je to ona. ...Láska.


Členové kapely

29. října 2009 v 15:32 | ScaryDolly |  The Rascals
Miles Kane - zpěv, kytara (dnes již bývalý člen)
Joe Edwards - baskytara
Greg Mighall - bicí


zleva: Greg Mighall, Miles Kane, Joe Edwards

Historie a původ kapely

29. října 2009 v 15:26 | ScaryDolly |  The Rascals

The Rascals


Rascals jsou indie rocková kapela z Hoylake, Anglie. Skládá se z : Joe Edwards (basa) a Greg Mighall (bicí). Oba členové byli dřívější členové nyní zaniklé indie - kapely The Little Flames.

Jejich debutové album Rascalize, bylo poprvé vydáno na iTunes dne 15. červen 2008 a na CD dne 23. červen 2008.

Bývalého zpěváka - Miles Kane- má jiná skupina, The Last Shadow Puppets, v níž Miles hraje s Alexem Turnerem z Arctic Monkeys.

V srpnu 2009, bylo oznámeno, že Miles Kane odešel od Rascals zaměřit se na sólovou kariéru. Kapela má v úmyslu najít nového zpěváka, který nahradí Kanea .
Tři roky působili v kapele Little Flames, se kterou absolvovali turné s kapelami jako The Coral, The Zutons a především, Arctic Monkeys.

Vznik kapely

V září 2006 začali psát nový materiál a tak tam se zrodili The Rascals. Rascals okamžitě podepsali smlouvu s Deltasonic Records a odehráli svůj první koncert na podporu Arctic Monkeys na Cardiff International Arena v červnu 2007.

"Flames byl šéfem kapely, byla to skvělá příležitost" říká Miles ", ale nastal ten pravý čas jít dál. Když znáš to, co musíš udělat, tak to udělat musíš, jinak exploduješ . Ta věc s Flames... bylo to něco, co se pomalu ztenčuje a Rascals byl velkým lákadlem. Prostě jsme se dostali do bodu, kdy jsme to nemohli neudělat. Je to jen pocit, správný pocit. ".

Vydali své debutové EP, Out of Dreams, 9. prosince 2007, které obsahuje singl Out Of Dreams.

Pak, 18. února 2008 vydali singl nazvaný Suspicious Wit, následně pak tři nové písně.

Hlavní článek: Rascalize

Rascalize, jejich debutové album vyšlo v 23. června roku 2008 (poprvé vydáno na iTunes dne 15. červen 2008) kapela hrála v chraptivém britském indie rock inspirovaném stylu, jež byl typickž pro rok 1960, ale používá se i u současných kapel, jako je Arktida Monkeys, The Coral a The Zutons.


Všechny písničky z alba Rascalize jsou vytvořeny podle nich: "Je to dobré pro lidi, degustátor, je to trochu unikátní pro nás," vysvětluje Miles. "Připadá mi to jako píseň, která by mohla být vytvořena pouze námi, nikdo jiný by tak ty písně nenapsal."
První singl tohoto alba, Freakbeat Phantom, vyšel 29. září roku 2008.

Miles Kane ukončen

Dne 24. srpna roku 2009, Miles Kane, vedoucí zpěvák kapely, NME.COM potvrdil, že ukončuje svoje členství v Rascals.

Miles Kane se bude věnovat vlastní tvorbě a také své nové skupině - Last Shadow Pupetts, v Rascals nebude pokračovat. Ale v prohlášení dále uvedl, že skupina bude hledat nového zpěváka.

V Americe existuje další kapela, která se stejně jako oni, jmenuje The Rascals, existuje však již mnohem déle. Od britů to bylo "nechtěné kopírování".

Andy Nicholson (bývalý člen AM - původní basák )

29. října 2009 v 13:31 | ScaryDolly |  Arctic monkeys

Andy Nicholson

Také známý jako AndyGun

*Hillsborough, Sheffield, Anglie
původní baskytarista Arctic monkeys, hudebník, DJAndy Nicholson, je anglický hudebník, nejvíce známý jake ex-baskytarista z kapely z Sheffieldu, Arctic Monkeys. Je členem kapely Mongrel, kterou založil v roce 2008 s Jonem McClure z Reverends a Makers.
Andy byl jediný ze čtyř "opic" , který nežil v HIgh Green . Nicholson hrál na basovou kytaru, v kapele vystupoval jako vtipný a bezproblémový kluk. Nicholson zdůraznil, že kapela jsou jen normální lidé, jako všichni ostatní. Řekl: "Nechceme vypadat jako superhvězdy ... Chtěl bych aby se na nás lidé podívali a řekli si : 'Prostě normální lidi dělají dobrou hudbu."
Odchod z Arctic Monkeys

Kapela oznámila v květnu 2006, že Nicholson bude chybět v nadcházejícím turné v Severní Americe, jako důvod uvedla, že trpí "únavou po náročném období z turné", a bude dočasně nahrazen Nick O'Malley z Dodgems, než se Nicholson vrátí zpět. Nicméně, dne 20. června 2006 bylo oznámeno, že už není součástí skupiny, Alex Turner později řekl "ocitli jsme se v situaci, kdy jsme chtěli postoupit kupředu. Nyní si Nicholson udělal jméno v Sheffieldu jako DJ, v Reverend Soundsystem (nyní tvoří pod názvem AndyGun ) a remixoval Reverends and the Makers píseň "You Get So Alone Sometimes it Just Makes Sense". V listopadu 2007 natočil svůj debut jako DJ v londýnském klubu Threads vs Filthy Few.
Po Arctic Monkeys

Nicholson je nyní v Mongrel, který se skládá Jon McClure Reverends and the Makers, basáka z Babyshambles - Drew McConnell a nakonec jeho - Matt Helders z Arctic Monkeys, a také rapper z Londýna Lowkey Jedy Poets. Oni vydali své první album Better Than Heavy dne 7. března 2009.

zdroj: wikipedia.com


Moje Fotky ( něco z přírody)

28. října 2009 v 20:04 | ScaryDolly |  In my head
když vykouknu z okna ....

v ten správný čas...

a podívám se na to správné místo...

můžu spatřit něco...

na co už nikdy nebudu chtít zapomenout.

Moje Fotky - CDs

28. října 2009 v 20:01 | ScaryDolly |  Moje tvorba
řada mizící v dáli....

kupa cédéček aneb jeden mezi všemi :D

vyčnívající z řady...

Moje Fotky ( jiný úhel pohledu..)

28. října 2009 v 19:59 | ScaryDolly |  Moje tvorba

Moje fotky

žárovka + florbalák = tohle:)

pár lesklých věcí když se dá dohromady...

krabičky, líbilo se mi jak sou položený...

kytara z jinýho úhlu...

kačena přilepená na objektiv...

kytka z papíráku napuštěnýho tuší, taky z jinýho úhlu...


moje nejoblibenější panenka...:)

jedna z porcelánovek....

voda..voda..voda..!KREV!...voda...

Matt Helders

28. října 2009 v 16:55 | ScaryDolly |  Arctic monkeys

Matt Helders


*7.5.1986, Sheffield, Anglie - Býk

Je bubeník kapely Arctic Monkeys a Mongrel. Je vokalistou, objevující se v "You Probably Couldn't See For the Lights But You Were Looking Straight at Me" "I Bet You Look Good on the Dancefloor", "Teddy Picker", "Who The Fuck Are Arctic Monkeys?", "Balaclava" "What If You Were Right The First Time" a" D Is For Dangerous ". Ve skupině je viděn jako "tiše roztomilý diplomat"


Role jako bubeník

"Když jsme začali s kapelou nikdo z nás hrát pořádně neuměl. Kluci (Alex a Jamie) začali hrát na kytaru a na mě zbilo bicí. " Kromě toho, Helders říká, že když viděl hrát Queens Of The Stone Age mělo to na něho jako na bubeníka obrovský vliv, uvedl, že "jedna věc, která mě změnila nejvíce bylo vidět Queens Of The Stone Age živě ... Jakmile přišli už mě napadaly věci jako 'F.ck - budu muset začít bít tvrději'. " Helders také vysvětli, proč skupina trvá na zpěvu ve svém rodném Sheffieldském přízvuku, říká "když budete mluvit mezi písněmi na koncertě v našem běžném přízvuku, zdá se to být trochu divné, když vtrhli do song, jako jste z Kalifornie, nebo tak něco ... to vypadá trochu padlý na hlavu "[3]. Helders také umí hrát na kytaru, existuje mnoho videí a fotografií kde na ni hraje.

V podobným způsobem jako ostatní členové kapely, Helders zůstal věrný svým rodným kořenům, že i když viděl různá místa světa, tak teprve potom ještě víc docenil rodné město Sheffield. "Je tu ještě spousta věcí, o kterých můžete psát. Cestování vám umožní vidět hodně míst, díky kterým si uvědomíte, že byste v nich nectěl žít.. .A když přijdete domů, je docela snadné vklouznout do vašeho "postaru". Helders rovněž poukazuje na to, že i přes slávu skupiny, se ještě může vyhnout obléhání na ulici -" Kdyby všichni šli ven spolu v noci pařit, bylo by to docela těžké, ale když jdete sám, docela to jde. "

Mimo Arctic Monkeys


Helders zremixoval "We Rule The World (THEHIVES)", The Hives je čtvrtý singl z "The Black and White Album" a "Skin Divers", Duran Duran druhý singl z alba "Red Carpet Massacre". Nedávno bubnoval s We Are Scientists. Také zremixoval "Again & Again" pro Roots Manuva, který získal vysílací čas od Zane Lowe na BBC Radio 1.


V srpnu 2008 bylo oznámeno, že by Helders zkompiloval nejnovější verzi v kombinaci LateNightTales DJ CD série, která byla vydána 27. října 2008. Soubor s názvem Late Night Tales: Matt Helders kde napsal jako spoluhráče Alexe Turnera .
Sólová diskografie

Alba

* 2008: Late Night Tales: Matt Helders

Singles

* 2008: "Dreamer" (featuring Nesreen Shah)

Jako uváděný umělec


* 2008: Mongrel - "Barcode" (featuring Paříž 1, Tor Cesay, Mpho, Saul Williams, Matt Helders)
* 2008: Mongrel - "The Menace" (featuring Lowkey a Matt Helders)
* 2009: Toddla T - "Boom Dj Od Steel City"
* 2009: Toddla T - "Better"

Remixy

* 2008: The Hives - "We Rule The World (THEHIVES)"
* 2008: We Are Scientists - "Chick Lit"
* 2008: Roots Manuva - "Again & Again"
* 2008: Duran Duran - "Skin Divers"
* 2009: Yo Majesty - "Club Akce"

Vlastní kolekce oblečení

Helders vydal svou vlastní kolekci oblečení, skládající se z bundy, kapuce zip a tří triček. Oděvy šly na prodej v květnu roku 2007, s prodejem doprovází CD featuring Arctic Monkeys Remix by Matt . Jedna libra z každého prodeje půjde na Arthur Rank hospic .
Vybavení

RCI s Premier Hardware (oka): Solid White a Clear spirála 24 "x18" Bass Drum 16 "x16" Floor Tom 13 "x8" Rack Tom Ludwig Vistalight 14 "x4.5" Snare

Bicí Pearl 2000 Series: X2 Snare Stand

Drum Workshop 9000, příslušenství: Kick drum pedál 9500 Hi-Hat stojan X2 9710 Straight Cymbal Stand

Evans drumheads: Evans Snare Coated ES, EC2 Clear Toms, EMAD2 Kick Drum

Zildjian: 14 "Avedis Mastersounds Hi-Hats 18" A Custom Fast Crash 20 "Ride SeriesPaličky: Vater 3a Fatback


zdroj:wikipedia.com


Nick O'Malley

28. října 2009 v 16:17 | ScaryDolly |  Arctic monkeys
Nick O'Malley

* 5.7.1985, Sheffield, Anglie - Rak

O'Malley byl brán jako dočasná náhrada za basák Andy Nicholsona, když oznámil, že nebude hrát na turné v Severní Americe v květnu 2006. Nick říká, že se naučil celé debutové album kapely za dva dny intenzivního hraní, kdy "skoro ani nevyšel z domu." Jeho křest ohněm pokračoval, když a kapelou nahrál jejich nový singl "Leave Před the Lights Come On", ve kterém hrál na basovou kytaru.

Jeho první vystoupení s kapelou přišlo dne 25. května, kdy kapela hrála tajný koncert v "Old Blue Last" - hospoda v East London . Kapacita pro 120 lidí byla vnímána jako příležitost pro O'Malleyho, jako zkušební jízda před turné v Severní Americe a jejich první koncert ve Vancouveru, 27. května a dalšími festivaly, kde musel hrát před patnácti až dvaceti tisíc lidí.

O'Malley si zlomil ruku po několika opilých dovádění se svým bývalým Dodgems spoluhráči (kapela kde dříve Nick hrál) jen týden poté, co souhlasil vyplnit prázdné místo po Nicholsonovi v Arctic Monkeys. Říká o tom - "Když jsme šli domů z hospody, tak on (Adam Host), chytil Nicka a vytáhl ho na sousedovic zeď. Je docela vysoká, a dopadl na pravou ruku. " říká zpěvák Phillip Goodwin z Dodgems, byl citován na webových stránkách hudební Angry Ape. Nicméně, byl ještě schopný hrát na basu, a tak se s Arctic Monkeys a zlomenou rukou vydal na úspěšném turné.

Přestože se začátku myslelo, že O'Malley bude v AM hrát dokud se nevrátí Nicholson, Nicholson oznámil odchod z kapely, Nick se tedy stal plnohodnotným členem kapely.

Přesto, že je brán jako tišší člen kapely, Nick O'Malley má ve skutečnosti velmi přívětivé vystupování a je to například vidět na populární webové stránce YouTube.com, několik videí ukazuje více z děje jeho osobnosti.
Vybavení

Pokud jde o zařízení, Nick používá Ampeg a HIWATT basy , přepíná mezi dvěma - pro čistý a zkreslený zvuk. Používal Rickenbacker 3000 a různé Fender Precision.Jamie Cook

28. října 2009 v 15:51 | ScaryDolly |  Arctic monkeys
Jamie Cook

* 8.7.1985 Sheffield, Anglie - Rak

V kapele působí jako kytarista. K Vánocům 2001 dostal svoji první kytaru. Nemá rád tisk a rozhovory. Je asi nejméně projevujícím se členem kapely, ale pomalu se z něj stává opravdu skvělý kytarista.
Přezdívaný "Cookie", byl kapely nejméně otevřeným členem, jak říkal, "fucking hate news" a o dlouhých turné říká : "Nemohl jsem vidět, že jsme jako Coldplay, to měla být jen zku.vená nuda. Turné k albu hrát po dobu tří let a hrát stejně zas.anej koncert noc co noc. Musí být opravdu skličující. Někteřé lidi možná baví, ale nemohli jsme. " . Cook je také známý pro jeho "pódijní charisma", pohybuje při hraní kytarou stejně frontman kapely Alex Turner.

I přes odchod z domova, Cook udržuje bydliště v oblasti Sheffield spolu s ostatními členy kapely. Byl popsán jako "optimistický, modro-límečkatý chlapec skupiny" .

Cook je také považován za "indie music fanatika" skupiny. Údajně přenesl něco ze stylů kapel jako The Smiths, The Strokes, Oasis, a Queens Of The Stone Age do Arctic monkeys a tím udal kapele část její současné podoby.

Vybavení

Během prvního alba má Cook nastavení poměrně jednoduché: Fender Telecaster 62 reissue. Jeho pedály byly MXR M-104 + Distortion, Electro-Harmonix Big Muff, a alespoň na chvíli, mohl být viděn s použitím T-Rex Dr. Swamp zkreslení pedálu. Také měl Boss TU-2 tuner. Jeho zesilovač byl HIWATT Vlastní 50-Watt 2 × 12 Combo.

Od druhé album roku, má docela propracovaný Pedalboard. Drží svého MXR M-104 Distortion + a přidal Electro Harmonix Little Big Muff, Electro Harmonix Hog, Electro Harmonix Pulsar Tremolo, Electro Harmonix Deluxe Memory Man, Boss LS-2 Line Selector, Guyatone udržovat a expression pedál pro HOG to vše se změnilo na Ernie Ball objem / pan pedál, který může být viděn použít při přehrávání Arctic Monkeys song "Nettles" . Jeho hlavní kytara je nyní Gibson 335TD .

Nedávno, v Austrálii a na Novém Zélandu , Cook používal Fender Starcaster. Dalším zajímavým bodem je, že jeho Gibson 335TD, byla změněna koncovka Frequensator na Bigsby. Jeho Pedalboard změnil poměrně výrazně, protože Favourite Worst Nightmare Tour. Nyní je v Electro Harmonix Big Muff, Electro Harmonix Deluxe Memory Man, Boss TU-2 tuner, Boss RE-20, Electro Harmonix Pulsar, Zvex Box of Rock, Electro Harmonix Polychorus, Fender Phaser a Expression pedál.
zdroj: wikipedia.com, osobnosti.cz