Co je indie rock...?

28. října 2009 v 14:23 | ScaryDolly |  Indie rock
Kolébkou Indie rocku je Británie, kde indie kapely vznikají a zanikají každý den. Název indie pochází z anglického slova independent, což znamená nezávislý. Z tohoto názvu se odvíjí celá podstata Indie rocku a to je nezávislost na velkých komerčních vydavatelstvích.
Začátky Indie sahají do 80. let k americkému alternativnímu rocku (např. Nirvana), kdy se někteří z autorů chtěli oddělit od této vlny, která se postupem času stala komeční.
Některé kapely si svoje desky dokonce vydávají sami pod pojmem "DIY" = "Do It Yourself", v překladu tedy "Udělej si sám". Tyto nahrávky bývají často označovány jako tzv. lo-fi (opak hi-fi). Kvalita těchto nahrávek tedy nebyla nijak extra velká, ale hudebně se jedná o velmi kvalitní kousky a na to umělci spoléhali. Z Lo-fi se postupem času vyvinul hudební styl patřící pod Indie rock. Lo-fi styl je typický tím, že kapely naschvál do svých nahrávek přidávaly umělé šumy a tím byly tyto nahrávky dost podobné původním Lo-fi.
Průkopníky Indie rocku v Británii jsou ně kapely The Smiths, The Stone Roses a The Jesus and Mary Chain.
Mezi nejznámější kapely v dnešní době patří hlavně The Libertines, Arctic Monkeys, The Kooks, Kasabian, Mando Diao, Franz Ferdinand, Bloc Party, Konga of Leon, …
V dnešní době však najdete indie ve všech možných stylech hudby např. indie pop, indietronica, indie hip hop,…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Essi Essi | Web | 28. října 2009 v 14:39 | Reagovat

To jsem vůbec nevěděla, ale asi se mi ten styl líbí když Nirvanu poslouchám xD

2 ScaryDolly ScaryDolly | 28. října 2009 v 17:05 | Reagovat

Já sem to taky nevěděla, dokud jsem si nepřečetla ten článek :D v indie rocku spíš jde o smýšlení na komerci atd. než o přesné žánrové zařazení... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama