Co se u mě semlelo - Brainstorm, aneb neberte názory svých blízkých zas tak vážně:D

31. října 2009 v 18:10 | ScaryDolly |  In my head

Brainstorm aneb neberte názory svých blízých zas tak vážne :D

Docela vtipná příhoda o nechtěném kliknutí:D

"Do háje..." zabrblala jsem, když jsem místo brainiac, zaklikla brainstorm. Jako skoro každý den jsem si vyhradila čas, pro svůj milovaný počítač, najela na stránku youtube a do vyhledávače naosala brain - a klikla. A místo brainiacu, se mi spustil Brainstrorm, něco o čem jsem v životě neslyšela a vůbec mě to nezajímalo. Už už sem chtěla odklikávat zelenou šipku zpět, a vymotat se z nechtěného klipu a v tom jsem to uslyšela. Tuc, tuc. A to byl ten okamžik, kdy jsem se zamilovala... Chvíli jsem seděla, poslouchala, a naprosto mě to strhlo. Už při těch pár prvních rytmech jsem věděla, že svoji mp3ojku zaplním o další písničky. Ano ano, brainstorm mě dostal. Jak sem si pak zjistila, kapela Arctic Monkeys měla i další skvělé skladby, tak jsem se vykašlala na otatní povinosti, a celý večer strávila posloucháním videí, prolézáním webů a blogů, jenom abych o Arctic Monkeys a jejich nadpozemské hudbě vyždímala co nejvíc informací. Se sluchátkama v uších jsem vyrážela do školy, i ze školy. Poslouchla jsem ve škole v hodinách, i o přestávkách. Neštastně jsem tiskla tlačítko off, když mě někdo vyrušil, něco potřeboval, nebo mě chtěl doprovodit domů. Byla to zkrátka láska na první poslech. Ale jak už to tak u lásky bývá, první věc je se zamilovat a druhá představit nápadníka rodině. To byl pro mě druhý krok. Jak opice" obstojí před mými blízkými?
Miluju jednu kapelu. A miluje ji i jedna má kamarádka. Společně jsme probíraly události, co se kolem nich dějě a společně jsme i nadávaly, když se rozpadli. Druhou kapelu zase obdivuji pro jejich styl. A i jedna má známa je obdivuje. Líbí se mi další kapela, protože mají hezkého zpěváka. Jiné kamarádce se také líbí. S dalším kamarádem společně diskutujeme o zajímavých textech ještě zajímavějšího zpěváka. Může taky nastat druhá reakce, kde většina mojich blízkých při první krátké ukázce škubne šňůrou od sluchátek, vyrve si ji z ucha a nazná, že takovou hrůzu ještě neslyšela. Pak jsem spokojená i já, protože mě hřeje pocit, že poslouchám hudbu, co zvedá lidi ze židle.
"Zdar Moni, máš čas?" dosedla jsem na židli a snažile se co nejvíc usmívat. "Jo jasně.." Monča zvedla oči od sešitu a otočila se ke mě. "Tak poslouchej.."... vrazila jsem jí sluchátko do ucha, volume dala na max a čekala. Monča seděla a poslouchala. Po půl mintě seděla, poslouchala a četla si v sešitu. Po další půl minutě v seděla, poslouchala, četla si v sešitu a prohlížela si nehty. Po další uplynulé minutě, jsem si byla jistá že sedí, čte si v sešitu, prohlíží si nehty ale rozhodně NEPOSLOUCHÁ! "ehm..tak co říkáš?" začala jsem nesměle. Monča sebou trhla.."Cože? A jo, ta písnička..není to špatný." To jsem nečekala..Není to špatný? To je jako říct o zmrzlině že že je málo letní. Nevadí. Zkusím to o dům dál. "Kamčí, máš čas?" Jiná holka, stejná reakce. Stejně tak Peťa, Míša i Lucka. Brácha, mamka i nejlepší kamarádka. Z Kuby aspoň vypadlo že "už to někde slyšel..".
Ani trochu se mi to nezamlouvalo. Jako tohle někdo může nedocenit? Kdyby jeden člověk, nebo i 5, ale všichni? Nechápu to. Skvělá hudba, proč to nikdo neslyší. ...Bylo mi to líto. Se svěšenou hlavou jsem se dovlekla k počítači, a stáhla si zbytek písniček od mých milovaných a neoceněných Arctic Monkeys. Nevadí, všechno musí být jednou poprvé. Tak teď se smířim s tím, že tohle poprvé je o tom, že moje momentální jednička na seznamu the best kapel, je všem ukradená. Dobře se řeklo, hůř se dělalo. Sama jsem si uvědomovala, že je to hrozná blbost, ale mé pocity to nezměnilo. Měla jsem zkažený celý dva dny.
" Pájo, Pájo!" přestala jsem se bavit s Luckou a otočila jsem se, kdo mě to tak naléhavě volá. "Moni?" Monča ke mě přiběhla a naprosto nadšeným hlasem, který jsem u ní naposledy slyšela při výprodeji v Terranově mi oznámila že "si prostě něco ultra rychle musm poslechnout, a že z toho budu naproto vodvařená. "Na to mi vrazila sluchátka do uší a s úsměvem číslo 5, čekala na mou reakci. "Tak co, tak co??Je to super co? to je takovej vodvaz! Našla sem to náhodou když sem stahovala Billy Talent. Já vim, že máš asi jinej vkus, ale něco takovýho sem ještě neslyšela." Pomalu jsem jí vrátila sluchátko." Jo jo Moni...To sou Arctic Monkeys." Položila jsem si hlavu na lavici a na Mončiny dotazy "Co se stalo?" jsem radši neodpovídala...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adana adana | E-mail | 7. listopadu 2009 v 15:25 | Reagovat

Bud v pohodě, já prožívala před dvouma rokama to samé:), začínala jsem na Franz Ferdinand a pak jsem náhodou klikla také na Brainstorma jelo. Jako ty  jsem byla, poslouchala je stále dokola, když jsem to dávala poslouchat kamarádkám tak to opravdu nikdy neocenily a tak jsem začala hledat lidi na netu a s těma jsem si o nich psala. Na letošním RFP v hradci byli úžasní:), chci ti něco říct. I když ostatním se to nelíbí, tak ti to může být jedno, hlavně že tobě se líběj. A fanaoušku opic v čr stále přibývá. Najednu stranu je dobře, že je nezná v čr moc lidí. Pak už by nebyli tak zvláštní a zapadli by jako komerční hudebníci. Takže kdyby sis o nich chtěla třeba pokecat, tak mi písni na mejla, pa:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama