Historie a původ kapely

29. října 2009 v 15:26 | ScaryDolly |  The Rascals

The Rascals


Rascals jsou indie rocková kapela z Hoylake, Anglie. Skládá se z : Joe Edwards (basa) a Greg Mighall (bicí). Oba členové byli dřívější členové nyní zaniklé indie - kapely The Little Flames.

Jejich debutové album Rascalize, bylo poprvé vydáno na iTunes dne 15. červen 2008 a na CD dne 23. červen 2008.

Bývalého zpěváka - Miles Kane- má jiná skupina, The Last Shadow Puppets, v níž Miles hraje s Alexem Turnerem z Arctic Monkeys.

V srpnu 2009, bylo oznámeno, že Miles Kane odešel od Rascals zaměřit se na sólovou kariéru. Kapela má v úmyslu najít nového zpěváka, který nahradí Kanea .
Tři roky působili v kapele Little Flames, se kterou absolvovali turné s kapelami jako The Coral, The Zutons a především, Arctic Monkeys.

Vznik kapely

V září 2006 začali psát nový materiál a tak tam se zrodili The Rascals. Rascals okamžitě podepsali smlouvu s Deltasonic Records a odehráli svůj první koncert na podporu Arctic Monkeys na Cardiff International Arena v červnu 2007.

"Flames byl šéfem kapely, byla to skvělá příležitost" říká Miles ", ale nastal ten pravý čas jít dál. Když znáš to, co musíš udělat, tak to udělat musíš, jinak exploduješ . Ta věc s Flames... bylo to něco, co se pomalu ztenčuje a Rascals byl velkým lákadlem. Prostě jsme se dostali do bodu, kdy jsme to nemohli neudělat. Je to jen pocit, správný pocit. ".

Vydali své debutové EP, Out of Dreams, 9. prosince 2007, které obsahuje singl Out Of Dreams.

Pak, 18. února 2008 vydali singl nazvaný Suspicious Wit, následně pak tři nové písně.

Hlavní článek: Rascalize

Rascalize, jejich debutové album vyšlo v 23. června roku 2008 (poprvé vydáno na iTunes dne 15. červen 2008) kapela hrála v chraptivém britském indie rock inspirovaném stylu, jež byl typickž pro rok 1960, ale používá se i u současných kapel, jako je Arktida Monkeys, The Coral a The Zutons.


Všechny písničky z alba Rascalize jsou vytvořeny podle nich: "Je to dobré pro lidi, degustátor, je to trochu unikátní pro nás," vysvětluje Miles. "Připadá mi to jako píseň, která by mohla být vytvořena pouze námi, nikdo jiný by tak ty písně nenapsal."
První singl tohoto alba, Freakbeat Phantom, vyšel 29. září roku 2008.

Miles Kane ukončen

Dne 24. srpna roku 2009, Miles Kane, vedoucí zpěvák kapely, NME.COM potvrdil, že ukončuje svoje členství v Rascals.

Miles Kane se bude věnovat vlastní tvorbě a také své nové skupině - Last Shadow Pupetts, v Rascals nebude pokračovat. Ale v prohlášení dále uvedl, že skupina bude hledat nového zpěváka.

V Americe existuje další kapela, která se stejně jako oni, jmenuje The Rascals, existuje však již mnohem déle. Od britů to bylo "nechtěné kopírování".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama