Jamie Cook

28. října 2009 v 15:51 | ScaryDolly |  Arctic monkeys
Jamie Cook

* 8.7.1985 Sheffield, Anglie - Rak

V kapele působí jako kytarista. K Vánocům 2001 dostal svoji první kytaru. Nemá rád tisk a rozhovory. Je asi nejméně projevujícím se členem kapely, ale pomalu se z něj stává opravdu skvělý kytarista.
Přezdívaný "Cookie", byl kapely nejméně otevřeným členem, jak říkal, "fucking hate news" a o dlouhých turné říká : "Nemohl jsem vidět, že jsme jako Coldplay, to měla být jen zku.vená nuda. Turné k albu hrát po dobu tří let a hrát stejně zas.anej koncert noc co noc. Musí být opravdu skličující. Někteřé lidi možná baví, ale nemohli jsme. " . Cook je také známý pro jeho "pódijní charisma", pohybuje při hraní kytarou stejně frontman kapely Alex Turner.

I přes odchod z domova, Cook udržuje bydliště v oblasti Sheffield spolu s ostatními členy kapely. Byl popsán jako "optimistický, modro-límečkatý chlapec skupiny" .

Cook je také považován za "indie music fanatika" skupiny. Údajně přenesl něco ze stylů kapel jako The Smiths, The Strokes, Oasis, a Queens Of The Stone Age do Arctic monkeys a tím udal kapele část její současné podoby.

Vybavení

Během prvního alba má Cook nastavení poměrně jednoduché: Fender Telecaster 62 reissue. Jeho pedály byly MXR M-104 + Distortion, Electro-Harmonix Big Muff, a alespoň na chvíli, mohl být viděn s použitím T-Rex Dr. Swamp zkreslení pedálu. Také měl Boss TU-2 tuner. Jeho zesilovač byl HIWATT Vlastní 50-Watt 2 × 12 Combo.

Od druhé album roku, má docela propracovaný Pedalboard. Drží svého MXR M-104 Distortion + a přidal Electro Harmonix Little Big Muff, Electro Harmonix Hog, Electro Harmonix Pulsar Tremolo, Electro Harmonix Deluxe Memory Man, Boss LS-2 Line Selector, Guyatone udržovat a expression pedál pro HOG to vše se změnilo na Ernie Ball objem / pan pedál, který může být viděn použít při přehrávání Arctic Monkeys song "Nettles" . Jeho hlavní kytara je nyní Gibson 335TD .

Nedávno, v Austrálii a na Novém Zélandu , Cook používal Fender Starcaster. Dalším zajímavým bodem je, že jeho Gibson 335TD, byla změněna koncovka Frequensator na Bigsby. Jeho Pedalboard změnil poměrně výrazně, protože Favourite Worst Nightmare Tour. Nyní je v Electro Harmonix Big Muff, Electro Harmonix Deluxe Memory Man, Boss TU-2 tuner, Boss RE-20, Electro Harmonix Pulsar, Zvex Box of Rock, Electro Harmonix Polychorus, Fender Phaser a Expression pedál.
zdroj: wikipedia.com, osobnosti.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NinaARNOLD NinaARNOLD | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 13:31 | Reagovat

Some time ago, I did need to buy a good house for my organization but I didn't have enough cash and could not purchase anything. Thank heaven my fellow proposed to try to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> at trustworthy creditors. Thus, I acted that and was happy with my student loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama