Miles Peter Kane

30. října 2009 v 13:14 | ScaryDolly |  Last shadow puppets

Miles Peter Kane

* 17. března 1986
Miles Kane je anglický hudebník a bývalý frontman The Rascals a aktuální co-frontman The Last Shadow Puppets. S The Rascals ukončil spolupráci v srpnu 2009.
Nyní pokračuje v sólové kariéře, plánuje vydat sólové album a dále pokračuje v Last Shadow Puppets.


Little Flames

V 18, se Kane připojil jako kytarista Little Flames vedle Evy Petersena (zpěv), Grega Mighalla (bicí), Joe Edwardse (baskytara) a Mata Gregoryho (kytara), v prosinci 2004. Dostali se na turné s kapelami jako The Coral, The Zutons, The Dead 60s a Arctic Monkeys. Nicméně, kapela se rozhodla jít každý svou cestou po sporu, kterým že směrem se to vlastně chtějí zaměřit.
Rascals

Ke Kaneovi, ( zpěv a kytara) , se připojil i Greg Mighall na bicí a Joe Edwards na baskytaru a příležitostné vokály. Kane přijal hlavní skladatelské povinnosti pro kapelu. Vydali své debutové EP v prosinci 2007, jen 7 měsíců poté, co se dali dohromady. S názvem Out of Dreams, ale nedosáhli moc vlkého úspěchu. Přesto se brzy stali předskokany na turné 2007 Arctic Monkeys '. Jejich první album 'Rascalize' bylo vydáno dne 23. června 2008. The Rascals mají malou roli v připravovaném filmu Away dny hraní Echo & The Bunnymen kryt, Miles má také několik řádků jako "Promiň, musím pomáhat kluci se zařízením." Odešel z Rascals v srpnu 2009.
The Last Shadow Puppets

Na turné, kde The Rascals dělali předskokany Arctic Monkeys, se hodně spřátelil s jejich frontmanem - Alexem Turnerem. Líbí se jim podobné hudební vzory - např. Scott Walker. Dvojice začala hrát společně v zákulisí, a brzy začali psát nové skladby. A tak vznikla jejich společná kapela - The Last Shadow Puppets.
Duo rozhodlo odcestovat na západním pobřeží Francie s producentem James Ford, kde vydávají své debutové album The Age of Understement za pouhé dva týdny. Jejich album šlo rovnou k číslu 1, v UK Album Charts, také dosáhli čísla 1 v Indie Single Charts a další singly také dosáhly vysokého místa. Poprvé spolu hráli naživo ve Velké Británii, se souborem v Glastonbury, se speciálním hostem Jackem Whitem, kterému Kane propůjčil svůj iPod, takže se mohl naučit riffy. Jejich album těsně přišelo o ocenění Nationwide Mercury Music Prize, ale vyhrálo Mojo Breakthrough Award , a také bylo nominováno na různá jiná ocenění.
Miles Kane nyní pokračuje v sólové kariéře, stejně jako s bočním projektem-The Last Shadow Puppets.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama