Nick O'Malley

28. října 2009 v 16:17 | ScaryDolly |  Arctic monkeys
Nick O'Malley

* 5.7.1985, Sheffield, Anglie - Rak

O'Malley byl brán jako dočasná náhrada za basák Andy Nicholsona, když oznámil, že nebude hrát na turné v Severní Americe v květnu 2006. Nick říká, že se naučil celé debutové album kapely za dva dny intenzivního hraní, kdy "skoro ani nevyšel z domu." Jeho křest ohněm pokračoval, když a kapelou nahrál jejich nový singl "Leave Před the Lights Come On", ve kterém hrál na basovou kytaru.

Jeho první vystoupení s kapelou přišlo dne 25. května, kdy kapela hrála tajný koncert v "Old Blue Last" - hospoda v East London . Kapacita pro 120 lidí byla vnímána jako příležitost pro O'Malleyho, jako zkušební jízda před turné v Severní Americe a jejich první koncert ve Vancouveru, 27. května a dalšími festivaly, kde musel hrát před patnácti až dvaceti tisíc lidí.

O'Malley si zlomil ruku po několika opilých dovádění se svým bývalým Dodgems spoluhráči (kapela kde dříve Nick hrál) jen týden poté, co souhlasil vyplnit prázdné místo po Nicholsonovi v Arctic Monkeys. Říká o tom - "Když jsme šli domů z hospody, tak on (Adam Host), chytil Nicka a vytáhl ho na sousedovic zeď. Je docela vysoká, a dopadl na pravou ruku. " říká zpěvák Phillip Goodwin z Dodgems, byl citován na webových stránkách hudební Angry Ape. Nicméně, byl ještě schopný hrát na basu, a tak se s Arctic Monkeys a zlomenou rukou vydal na úspěšném turné.

Přestože se začátku myslelo, že O'Malley bude v AM hrát dokud se nevrátí Nicholson, Nicholson oznámil odchod z kapely, Nick se tedy stal plnohodnotným členem kapely.

Přesto, že je brán jako tišší člen kapely, Nick O'Malley má ve skutečnosti velmi přívětivé vystupování a je to například vidět na populární webové stránce YouTube.com, několik videí ukazuje více z děje jeho osobnosti.
Vybavení

Pokud jde o zařízení, Nick používá Ampeg a HIWATT basy , přepíná mezi dvěma - pro čistý a zkreslený zvuk. Používal Rickenbacker 3000 a různé Fender Precision.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama