Krása...?

1. února 2010 v 20:06 | ScaryDolly |  Fame&Fashion

Krása...?

Krása je, byla a bude naprosto různorodý a jedninečný pojem. To co se nelíbí jinému, druhému zase ano a naopak. Ale to je známá věc. Spousta žen a dívek, je krásných od přírody a nemá s tím větší problém. U některých ale tomu tak není. Mají komplexy že jsou moc tlusté, málo hezké, moc malé oči, ošklivé vlasy. Všechno ještě víc umocňuje dnešní kult mládí a dokonalosti. Pak vznikají globální problémy typu anorexie, bulimie a i méně závažnější jako snížené sebevědomí nebo moc velké nároky kladené na sebe a neustále srovnávání se s celebritami a modelkami.
Nejsou to jenom vychrtlé modelky, co nezapadají do průmerného vzhledu naší populace. Celebrity, ženy a muži, kteří ztělesňují ideál úspěšných, šťastných ale hlavně - krásných lidí. Vždy perfektně vypadající, skvělé oblečení, úžasný vzhled. Nenechme se ale zmást. Všechnmo je to jenom práce šikovných maskérů, tun make-upu, nadaných stylistů a módních značek ale hlavně - peněz. Kdo má peníze, může si zaplatit prvotřídní vzhled, včetně plastických operací. A pak ano - vypadají skvěla. Ale pod tím vším, jsou to lidé jako my, s problémy s pletí, nevýraznými oči nebo velkým zadkem:).
Celebrity "krásné" byli, jsou a budou. Jiné to nebude. Ovšemže spousta z nic je krásných i bez make-upu, ale už zdaleka nepřipomínají ten ideál dokonalosti co vidíme na rudých kobercích.
Dalším kamarádem celebrit je photoshop. Jejich bojovník proti špatné pleti, vráskám a příznakům stárnutí. Často jejich fotky ve srovnání se skutečností vypadají oipravdu absurdně, ale svět jim to většinou zbaští.
A tak než zvracet jídlo nebo nemít žádné vůbec, strkat si prsty do krku, chodit po plastických operacích a líčit se 2 hodiny před zrcadlem, radši si na sobě najít věci, které se mi na sobě líbí. Nenajdete nikoho, kdo by vám popravdě a bez vytáček řekl, že se mu všechno na sobě líbí. Nikdo opravu není dokonalý. A stejně nikdo tak není dokonale hrozný. A navíc - a to je nejdůležitější - štěstí nám to nepřinese. Neošálíme tím čas, ani přátele ani sami sebe. Lidé nás mají rádi kvůli tomu, jací jsme, ne jak vypadáme. Známá pravda, ale je potřeba si ji opravdu uvědomit.
Ale není to ani důvod, proč být jak divoženka, hlavní je, aby jsme se líbili sami sobě ať už to u někoho znamená vyfoukat si afro alá Marge Simpson, nebo oholit se na skina:)

Malé video na uklidněnou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama